top of page

Bir Kahvenin 40 Yıl Hatırı Vardır, Peki Bir Fincanın Kaç Farklı Anlamı olabilir?

Fotoğraftaki fincan takımının adı "Masal Fincan Takımı". Pandemi başlamasına birkaç ay kala çok beğenerek satın almıştım. Rengarenk ilk fincan takımımdı. Kahve sever biri olarak, bu fincanların benim için bu kadar önemli olacağını hayal bile edemezdim.


Pandemi başladı, üç yıl önce, 1 Ekim'de pandeminin başında, kaygılarımız tavanken, harika deneyim ve dönüşümlerle dolu olacağından habersiz Türkiye Sigorta maceram başladı ve herkesle olduğu gibi, Pazarlama ekibimle de iletişim kurmak artık çok zordu. Webexle online toplantılar, telefon görüşmeleri ama bir şey hep eksikti. 


Ben de her sabah, ekip whatsup grubumuza, her gün farklı renkteki fincanımla "günaydın" demeye başladım ve bizim rutinimiz oldu. Her renkteki fincan, başka bir anlam ifade ediyordu artık. Bağ kurmanın en ilginç yollarından biriydi. 40 yıl düşünsem, bu aklıma gelmezdi.


Fincanlarım hala çok kıymetli. Birlikte çalıştığım ekibim değişti, pandemi bitti, artık ekip arkadaşlarımla yüz yüze de kahve içebiliyorum. Artık fincanlarımı her kullandığımda yüklediğim anlam başka oluyor.


Ve fark ediyorum ki, kahve bahane, "İnsana İnsan Lazım" ve duygular, mısralara dökülüveriyor:


İnsana İnsan Lazım

Dara düştüğünde omzuna yaslanmak için

En güzel hayallerini fısıldamak için

Çılgın fikirlerini yeşertmek için

Düştüğünde desteğiyle kalkabilmek için

Gözyaşlarını silmek için

Kahkahalarına ortak olmak için

Ama en çok da “hayatı paylaşmak” için.


İnsana insan lazım 

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page